Med 17. in 18. marcem je v Celju potekal 14. sejem Altermed, kot spomladno sejemsko prebujanje so ga spremljali Flora, Poroka, ApiSlovenija, festival kave Slovenija ter Kulinart. V nedeljo, 18. marca 2018, so se sejma udeležile tudi učenke OŠ Lesično, kjer so predstavljale aktivnosti ekošole s poudarkom na vprašanju Veste kaj jeste?  Zdravo življenje in dobro počutje sta vrednoti, ki ju v šoli jemljemo zelo resno in se trudimo, da tudi ostale ozaveščamo o pomembnosti le teh. V času bogate ponudbe že pripravljenih jedi, smo se odločili bolj podrobno preučiti dodatke v prehrani (konzervansi, barvila, ojačevalci okusa, …). Tako smo spoznali, da obstaja več skupin dodatkov, od izredno škodljivih do popolnoma neškodljivih. Raziskale smo stranske učinke dodatkov, kje se nahajajo in kako so navedeni na deklaracijah. Obiskovalce sejma smo tako še posebej opozorile na škodljivost že pripravljenih jedi, jih spodbudile na odgovoren nakup hrane ter uživanje lokalno pridelane, doma pripravljene hrane. Za primer smo ponudile kupljeno in doma pripravljeno čokolado, ki so jo lahko tudi poskusili. Lahko so se tudi osvežili s čajem, ki smo ga pridelali na šolskem eko vrtu in je gotovo bolj zdrava različica napitka. Za obiskovalce smo izdelale tudi anti stres balončke, da bodo lažje premagovali vsakodnevne stresne situacije ker se zavedamo, da počutje močno vpliva na zdravje.

Jasmina Vršnik