V sredo, 5. 2. 2020, so imeli devetošolci na šoli delni kulturni dan, ki je bil posvečen največjemu slovenskemu pesniku – Francetu Prešernu.

V tem času so učenci pripravili in nato predstavili pester kulturni program v obliki literarnega večera, kamor so seveda povabili posebnega gosta Franceta Prešerna, ki ga je igral Rožle Centrih. Ta je z veseljem odgovarjal na vsa vprašanja o svojem burnem življenju, večer pa sta dodatno popestrili pevsko-plesni točki. Punce so najprej odlično zapele Prešernovo zelo znano pesem Pod oknom, za presenečenje pa je poskrbela Primičeva Julija, ki je Prešerna povabila na ples.

Program se je zaključil s kratkim kvizom, namenjenim učencem obiskovalcem, ki so se s svojim znanjem o Francetu Prešernu nadvse izkazali.