SEM, KAR JEM – razmišljanje petošolcev ob svetovnem dnevu hrane, 16. oktobru

• Tia P.: Da si suh ali debel, mislim na hrano, uboge živali, na meso od živali, na otroke, ki nimajo hrane, počutim se odlično, da nisem lačna in imam zadostno količino hrane.
  • Domen: Domače je bolj zdravo kot iz trgovine, če je zdravo, ne bom veliko zbolel
  • Tia R.: Če jem dobro hrano, bom dobra, če pa slabo, bom slaba. To, kar jem, je zdravo, včasih pa ne.
  • Lara: Razlikujemo se kot hrana. Lahko je zdrava, lahko pa ne. Tisto, da posadimo, tisto pojemo. Hrana se razlikuje in povezuje kot ljudje. S hrano se povezujemo ljudje in živali.
  • Miha: Če jem zdravo, sem zdrav.
  • Januš: Spominja me na lakoto po svetu in na vse moje najljubše jedi.
  • Janja K.: Kar pojemo, se v našem telesu shranjuje. Več kot ješ, več poješ. Če ješ preveč, si predebel. Če jemo sladkarije in se ne gibamo, ostane več hrane v telesu.
  • Žan: Ko slišim te besede, mislim, da hrano jem, na poljih in vinogradih. Se škropi in mi to pojemo. Iz teh pridelkov krave dobijo hrano in naj dajejo mleko.
  • Nadja: Sem pečica, ker pečem dobre stvari. Sem mešalec, ker zamesim slastno maso za palačinke. In sem limona, ker imam v sebi veliko vitamina C.
  • Janja I.: To me spominja na hrano, zelenjavo, jajca, mleko, sadje in vse zdrave stvari.
  • Tina: Vse, kar pojem, pojem za svoje zdrave. Spominja me na hrano, ki jo imam rada, na vse dobrote, ki jih skuha moja mami. Ko se spomnim na vse sladice po svetu, postanem lačna.
  • Lana: To me spominja na hrano. Vsak človek na dan zavrže veliko hrane oziroma ostankov, ki jih poskušamo uporabiti v novih jedeh.
  • Matej: To, kar jem, to sem. Spomnim se na najljubše jedi.
  • Jan: Pojem lahko svoje najljubše hrane kolikor hočem. Sem, to kar jem, po obnašanju in čustvih in tako naprej, dokler ne morem več. Ve pa, da to ni zdrava hrana in nikoli ne bo, zato jem to malokrat.
  • Leja: spominja me na hrano, da jem, kar mi je dobro, da rada jem zdravo hrano in da sem to kar sem.
  • Naja: Če ješ zdravo, si zdrav. Mislim na ljudi, ki nimajo veliko hrane.
  • Nika: Spominja me na zdravje, ker jem zelenjavo z vrta in sadje iz dreves. Če ješ veliko domačega sadja in zelenjave, boš zdrav, ne bolan.
  • Tibor: To me spominja na to, da če jem zdravo, sem zdrav, če pa ne jem zdravo, sem lahko bolan, kar si ne želim.