1. 3. 2018 smo se z minibusom odpeljali v Podčetrtek v proizvodnjo Marja. Tam sem videla stroj za razrez in za krojenje. Preden sem videla ta dva stroja, sem šla še v skladišče. Tam sem videla, koliko blaga imajo. Gospod Plevnik je meni in mojim sošolcem vse pokazal in razložil.

Potem smo šli noter in nam je gospod Plevnik pokazal še druge stroje in šivalnico. V njej je bilo veliko šivalnih strojev in gospod nam je povedal, da vsak šivalni stroj drugače šiva.

Potem smo šli v prodajalno, kjer smo videli še vezilni stroj. Videli smo kamenčke, ki so jih dali v stroj za delanje nalepk za oblačila. Tam nam je prijazna gospa pokazala, kaj naredijo z tistimi nalepkami.

Nato smo šli v trgovino, tam si je vsak lahko izbral eno majico. Nato smo šli do minibusa in se odpeljali nazaj v šolo.

Najbolj mi je bil všeč trenutek, ko smo  šli v prodajalno in smo videli bleščice in ko smo vsak dobili svojo majico.

Kim Štrukelj, 5. razred