Spoštovani starši!

Pouk pričenjamo v torek, 1. septembra 2020, ob 7.50 v učilnicah pripravljenih v skladu s priporočili NIJZ in organizaciji po modelu B-OŠ. Učenci bodo skupaj s svojimi razredničarkami v matičnih učilnicah, po rekreativnem odmoru odidejo na lutkovno predstavo v telovadnico. Po predstavi se bo odvijal pouk po urniku za vse učence.

Zjutraj bo vozil avtobus po voznem redu, ki je na spletni strani šole, z razvozi bomo pričeli ob 13.15 v smeri Dobja pri Lesičnem in Dobležič. Ko se avtobusa vrneta, bo razvoz v smeri Klak in Starega trga ter Zagorja.

Vsi učenci, razen 1. razreda, prinesejo v šolo prazno torbo, copate, pisalo in steklenico za vodo.

Prvošolci pridejo skupaj s starši ob 9.30 pred šolo.

Pred prihodom učencev v šolo vam želimo podati osnovne informacije:

V šoli smo pripravili prostore v skladu s priporočili NIJZ. Pouk bo za vse učence potekal nekoliko drugače. Potrudili se bomo, da bodo pouk in druge dejavnosti potekale čim bolj varno in da se boste učenci kljub nekaterih novim zahtevam dobro počutili, od vas staršev pa pričakujemo odgovorno ravnanje.

• Šola je dolžna zagotoviti varno učno okolje, zato naj v šolo pridejo samo zdravi učenci.
  • Priporočamo individualni prevoz s strani staršev ali peš.
  • Za učence je organiziran šolski prevoz (vozila bosta šolski avtobus in minibus). V skladu s priporočili NIJZ učenci vozači nosijo maske ali zaščito, ki prekrije nos in usta.
  • Pri vhodih v šolski objekt in v učilnicah so izobešena jasna slikovna in pisna navodila za preprečitev širjenja novega koronavirusa.
  • Učenci v šolski objekt vstopajo posamično, pri tem naj ohranjajo primerno razdaljo. Učenci 1., 2., 3., 4. in 5. razreda vstopajo v šolski objekt pri stranskem vhodu, učenci 6., 7., 8. in 9. razreda pa vstopajo pri glavnem vhodu.
  • Vrata bodo odprta, da se izognemo prijemanju kljuk.
  • Ob prihodu si razkužijo roke.
  • Učence pri garderobi sprejme dežurni učitelj in jih usmeri v učilnice. Učenci naj se gibljejo po talnih oznakah.
  • Pouk pričnemo ob 7.50.
  • Šolska prehrana je za vse učence organizirana glede na prijavnico, ki ste jo oddali konec šolskega leta. Morebitne spremembe pravočasno sporočite v tajništvo šole.
  • Po pouku je organizirano podaljšano bivanje po prijavah.
  • Starši vstopate v šolski objekt samo s predhodno najavo.
  • Po otroke starši prihajajte v podaljšanem bivanju točno, kot ste navedli v prijavnici. V primeru morebitne zamude, sporočite v tajništvo: 03 800-27-00 ali 03 800-27-06.
  • Učenci naj prihajajo v šolo športno oblečeni, saj bodo veliko zunaj.
  • S sabo naj imajo steklenico ali plastenko za vodo.

Želimo vam zdrav in uspešen začetek šolskega leta v šolskih klopeh.

Ravnateljica Irena Krajnc in učitelji