V šolskem letu 2022/23 bomo ponovno pričeli z delovanjem planinskega krožka. Aktivnost je namenjena učencem in učenkam, da aktivno preživljajo prosti čas, razvijajo pozitiven odnos do narave in skrb zanjo, spoznavajo različna življenjska okolja, spoznavajo naravna bogastva in življenje v naravi, skrbijo za zdravje, varnost samega sebe in udeležencev na pohodu, se seznanijo z zgodovino planinstva na Slovenskem, se seznanijo z nevarnostim v gorah, razvijajo strpnost in doživljajo veselje ob doseganju ciljev. K aktivnem sodelovanju ste vabljeni tudi starši.

V šolskem letu 2022/23 načrtujemo naslednje aktivnosti:

OKTOBER

• TRUBARJEV POHOD (DOBLEŽIČE)

• POHOD NA RUDNICO (PODČETRTEK)

MAREC, APRIL, MAJ

• POHOD NA BOHOR (ZAGORJE)
  • POHOD NA DONAČKO GORO (ROGATEC)
  • ZAKLJUČNI POHOD NA LOVRENŠKA JEZERA (ROGLA)

Pohodi bodo organizirani ob sobotah. Za vsak pohod bo na spletni strani opisano zborno mesto in trasa poti. Prevoz in prehrana je v domeni staršev.

Mentor planinskega krožka:

Ivan Kukovič