»POMAGAJMO GRADITI SVET, KI NE BO UJET V EKRAN IN BO ZAZRT V SVETEL DAN.« Tako se je glasila letošnja osrednja tema mednarodnega projekta Pozdrav ptic miru.

Na OŠ Lesično smo poskrbeli za pestro jesen, saj smo izpeljali raznolike aktivnosti na šoli, doma in v kraju. Četrtošolci, ki so bili v okviru projekta zelo delavni in ustvarjalni, so k sodelovanju povabili še ostale učence na šoli ter starše, stare starše, delavce, zunanje sodelavce šole in krajane.

V okviru projekta smo na šoli načrtovali in izvedli različne dejavnosti, kot so: delavnica o pticah,  poklanjanje lepih misli o miru, sproščanje v parku kamnin, pohod miru in srčnosti, izdelava plakatov, literarno in likovno ter glasbeno ustvarjanje, izpeljava projektnih nalog in okrogle mize na temo Ali je v mojem vsakdanu preveč digitalnih naprav in drugo.